Kierownictwo | Struktura | Historia | Powiat | Aktualności
KP PSP Staszów » Aktualności drukuj
Tragiczny wypadek w Rytwianach

21 września 2017 r. o godzinie 15:26 w miejscowości Rytwiany ul. Staszowska na drodze wojewódzkiej 764 doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych - Ford Fusion i Opel Meriva.

Na miejsce zdarzenia dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie zadysponował 4 zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu ma miejsce zastępów z JRG Staszów stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 3 osoby. Samochód Ford Fusion z poważnie zdeformowaną karoserią, znajdował się na środku jezdni, a samochód Opel Meriva znajdował się w rowie i przewrócony był na prawy bok. Kierujący Fordem znajdował się na chodniku,a ZRM prowadził reanimację mężczyzny - niestety nie udało się przywrócić parametrów życiowych poszkodowanemu. Poszkodowani z drugiego pojazdu (mężczyzna i trzynastoletnie dziecko) opuścili go o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży pożarnej, ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali drugiemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG PSP Staszów oraz 1 zastęp z OSP Rytwiany.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk, KP PSP Staszów

Zdjęcia: mł. kpt. Bernard Bednarczyk, KP PSP Staszów