Kierownictwo | Struktura | Historia | Powiat | Aktualności
KP PSP Staszów » Aktualności drukuj
Kampania społeczna "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Staszowscy strażacy kontynuują działania prewencyjne w ramach kampanii społecznej „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” organizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

14, 26, 28 września funkcjonariusze w ramach przeprowadzanych ewakuacji spotkali się z dzieciakami z Zespołu Szkół  w Czajkowie, Przedszkola nr 8 Staszowie, Zespołu Szkół w Osieku oraz  szkoły Podstawowej w Kurozwękach.

W akcji uczestniczyli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, jak również Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Staszowie. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa w szkole, domu, na podwórku oraz uczniowie dowiedzieli się w jakich okolicznościach najczęściej powstają pożary.

Siedzibę Komendy Powiatowej PSP w Staszowie odwiedziły też dzieci z Przedszkola w Szydłowie, które zapoznały sie z pracą strażaków, poznały wyposażenia samochodów pożarniczych oraz miały możliwość zasiąść w kabinie samochodu pożarniczego, aby przez chwilę poczuć sie jak strażak.

 

Opracowanie: st.kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP Staszów

Zdjęcia: st.kpt. Jarosław Juszczyk KP PSP Staszów